ZNAČKY / HARDWARE A DOPLNKY

 


FISCHER

Založená v roku 1924. Fischer je ako jediná veľká lyžiarska firma dodnes vo vlastníctve rodiny svojho zakladateľa Josefa Fischera. Od polovice šesťdesiatych rokov, kedy Fischer v rakúskom Riede otvoril novú továreň na výrobu lyží (najväčšiu na svete), patrí medzi špičku svetových producentov. Výroba a vývoj bežeckých lyží Fischer, ktoré dnes absolútne dominujú trhu, sa datuje na začiatok sedemdesiatych rokov.

STRÁNKA ZNAČKY KATALÓGY

ONE WAY

ONE WAY je popredným  dodávateľom lyžiarskych palíc a príslušenstva. Firma pôvodne založená v roku 2004 vo Fínsku, dnes sídliaca v Rakúsku má stále silné prepojenie so svojimi škandinávskymi koreňmi. Výrazne čistý dizajn produktov, pozoruhodný úspech vo vrcholových pretekoch bežeckého lyžovania a silná komunikácia v spojení s outdoor aktivitami charakterizujú značku už od jej samotného počiatku. 

STRÁNKA ZNAČKY KATALÓGY

KOMPERDELL

Spoločnosť založená vo Viedni v roku 1922 ako výrobca turistických palíc. V roku 1928 už zamestnávala 50 zamestnancov a onedlho sa stala popredným producentom lyžiarskych palíc. V sedemdesiatych rokoch sa začali vyrábať palice z hliníka a produkcia vzrástla na viac ako 150 tisíc párov palíc za rok. V deväťdesiatych rokoch prišli na trh extra ľahké palice z karbónu a množstvo technických inovácii. V súčasnosti patrí značka nie len k popredným výrobcom palíc ale ponúka aj vysokokvalitné protektory a širokú škálu doplnkov.

STRÁNKA ZNAČKY KATALÓGY