ZNAČKY / HARDWARE A DOPLNKY


FISCHER

Založená v roku 1924. Fischer je ako jediná veľká lyžiarska firma dodnes vo vlastníctve rodiny svojho zakladateľa Josefa Fischera. Od polovice šesťdesiatych rokov, kedy Fischer v rakúskom Riede otvoril novú továreň na výrobu lyží (najväčšiu na svete), patrí medzi špičku svetových producentov. Výroba a vývoj bežeckých lyží Fischer, ktoré dnes absolútne dominujú trhu, sa datuje na začiatok sedemdesiatych rokov.

STRÁNKA ZNAČKY KATALÓGY

CARRERA

Pôvodom rakúska značka založená v roku 1956 je známa cez svoje vysokokvalitné a vždy inovatívne produkty: športové okuliare a helmy. V minulosti sa preslávila najmä cez pretekový šport. V roku 1996 sa stala jednou z najvýznamnejších značiek skupiny Safilo (druhého najväčšieho výrobcu okuliarov na svete).

STRÁNKA ZNAČKY KATALÓGY

KOMPERDELL

Spoločnosť založená vo Viedni v roku 1922 ako výrobca turistických palíc. V roku 1928 už zamestnávala 50 zamestnancov a onedlho sa stala popredným producentom lyžiarskych palíc. V sedemdesiatych rokoch sa začali vyrábať palice z hliníka a produkcia vzrástla na viac ako 150 tisíc párov palíc za rok. V deväťdesiatych rokoch prišli na trh extra ľahké palice z karbónu a množstvo technických inovácii. V súčasnosti patrí značka nie len k popredným výrobcom palíc ale ponúka aj vysokokvalitné protektory a širokú škálu doplnkov.

STRÁNKA ZNAČKY KATALÓGY